کودکانی که ناهنجاری های مادرزادی دارند در کشور معالجه می شوند

کودکانی که ناهنجاری های مادرزادی دارند در کشور معالجه می شوند

به گزارش روابط عمومی موسسه محکم دکتر صلاحدین دلشاد رییس بیمارستان مریم و موسسه محکم گفت: ناهنجاری های مادر زادی به بیماری هایی اطلاق می شود که در دوران جنینی در حین تکامل جنین ، در ارگان های مختلف از جمله دستگاه های گوارشی مغزو اعصاب و قلب و عروق یا در دست و پاها و حتی در قسمت ها استخوانی نخسان هایی بوجود می آید که نوزاد با این عارضه ها به دنیا می آید.

وی افزود: در این موارد بیماری ها نه پدر مقصر است و نه مادر بلکه نقص تکاملی است و باید نوزاد را به پزشک متخصص ارجا دهند.

 

دکتر دلشاد بیان کرد:با توجه به اینکه این بیماری ها گوناگون هستند در دوران جنینی اقدامی انجام نمیدهیم بلکه منتظر میشویم تا کودک به دنیا بیایدو سپس مراحل درمان را آغاز میکنیم.

 

وی ادامه داد : از جمله این بیماری ها که بعد از به دنیا آمدن کودک معالجه آغاز میشود ، لب شکری ،شکاف کام بعضی از بیماری های قلبی هیدرو سفالوس مقعد بسته مری بسته و بیماری های دیگر است.

 

این فوق تخصص جراحی اطفال خاطرنشان کرد: پدر و مادر باید ااطلاعات در خصوص بیماری جنین داشته باشند و در بیمارستانی نوزاد را به دنیا بیاورند که امکانات معالجه در آن بیمارستان فراهم باشد.

 

وی ادامه داد: نوع دوم بیماری نیز به این گونه است که در دوران بارداری جنین تحت مراقبت است و وقتی که به درجه خطر ناک میرسد باید قبل از موعد بچه به دنیا بیاید.

 

دکتر دلشاد تصریح کرد: بعضی از نوزادان در شکم مادر هستند که مشکلات بسیار زیادی دارند که ما با مجوز پزشگی قانونی آن ها را سقط میکنیم زیرا ادامه حیات برای آن ها مقدور نیست وقبل از دمیدن روح در جنین یعنی قبل از 4 ماهگی قابل سقط کردن هستند.

 

وی تاکید کرد:برخی بیماری ها هستند که ممکن است از 4 ماه گذشته باشد و مشاهده میشود که اطراف بچه مایع امنیتی وجود ندارد و برای اینکه مشکلاتی در آینده برای مادر بوجود نیاید و یا اینکه این کودکان در بیشتر موارد زنده به دنیا نمی آیند ما سقط جنین را با مجوز رسمی از پزشکی قانونی انجام میدهیم.

 

 

 

رییس بیمارستان مریم بیان کرد: تاکنون بیش از دو هزار و 700 نوع ناهنجاری مادرزادی در کشور آمریکا به ثبت رسیده است و حدود پنج درصد تولد ها نیز همراه با این ناهنجاری ها است ..

 

رییس بیمارستان مریم افزود: الان ناهنجاری های مادرزادی پنج درصد تولد ها را نشان می دهند البته برخی از ناهنجاری ها همچون لب شکری تفاوت دارند و به ازای هر 300 تولد یک لب شکری به دنیا می آید و برخی ناهنجاری ها مثل آترزی مری هم وجود دارند که به ازای هر 3 هزار تولد یک مورد به وقوع می پیوندد. با این حال ناهنجاری های مادرزادی باید همچون مواردی از جمله مثل گزارش مرگ مادر و نوزاد در سراسر کشور به ثبت برسد.

وی گفت: خوشبختانه ما در ایران با اکثر این ناهنجاری ها روبه رو هستیم و آنها را درمان میکنیم و نیازی به انتقال بیمار به خارج از کشور نیست.

 

دکتر دلشاد با اشاره به اینکه این ناهنجاری ها نباید خانواده ها نگران کند افزود: با توجه به پیشرفت های پزشکی در چند سال اخیر باعث شده تا کودکانی که با ناهنجاری های قابل درمان به دنیا می آیند میتوانند به راحتی و زیر نظر پزشک به حیات خود ادامه دهند.

 

 

 

وی در پایان با اشاره به اینکه بیمارستان مریم از سراسر کشور میزبان بیماران این چنینی است خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده هایی که به درمان کودک خود نا امید شده بودند با آشنایی با موسسه محکم و بیمارستان مریم ما توانستیم با کمک خداوند کودک آن ها را بهبود ببخشیم.

 

 

 

انتهای پیام/دانیال ایل بیگی