موسسه محکم 35 بیماری را تحت پوشش قرارد داده است

موسسه محکم 35 بیماری را تحت پوشش قرارد داده است

35 نوع بیماری مادرزادی تحت پوشش موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی محکم استان البرزقرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه محکم ، دکتر صلاح الدین دلشادمدیر عامل موسسه محکم  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در رشته جراحی اطفالی دیدیم که به خاطر وجود بیماری های مادرزادی و نداشتن هزینه پرداخت از سوی خانواده هایشان دچار مشکلاتی بودند.


وی بیان داشت: این خانواده ها گاها مجبور می شدند که قسمتی از زندگی خود را صرف هزینه عمل های جراحی فرزندان خود کنند که جمعی از جراحان و متخصصان اطفال و خیرین در سال 84 به این نتیجه برسند موسسه محکم را راه اندازی کنند.

وی بیان داشت: پس از فعالیت این موسسه در تهران ، شعب آن در کل کشور فعال شد و پوشش کشوری پیدا کرد.

دلشاد اظهار کرد: خیرینی که خبردار شدند حمایت آنها بیشتر شد به نحوی که در روزهای اول 50 درصد هزینه ها را تقبل می کردیم اما اکنون صددرصد این هزینه ها را متقبل شده ایم.

وی گفت: انسداد مجاری صفراوی، شکاف کام و لب، کیست کلدوک ، پای چنبری ، آنسفالوسل، آترزی مری ، اکتسروفی مثانه، بی اختیاری مدفوع، بیماری هیروشپرونگ، هیدرو سفالی، هیپو سپادیاس، مثانه نوروژنیک ، آمفالوسل، سندرم پیراربین ، تک بطنی ، جابجایی عروق بزرگ، عدم تشکیل درچه 3لتی ، تنگی محل اتصال لگنچه به حالب ، دیابت مادرزادی ،گلوکوم چشم ، آرپی چشم و غیره از جمله بیماری های مادرزادی است که تحت حمایت موسسه محکم قرار دارد.

دلشاد گفت: ایجاد بانک اطلاعات بیماران مبتلا ، راهنمایی و کمک به تهیه و تامین دارو و درمان های پزشکی مورد نیاز بیماران، حمایت های مالی و معنوی از خانواده های بیماران نیازمند، همکاری با دیگر موسسات در زمینه کمک به بیماران و درمان آنان و بهره گیری از تجربیات آمار و نتایج تحقیقات آنان، آموزش خانواده ها در زمینه های پیشگیری از بروز ناهنجاری های مادرزادی از دیگر اقدامات این موسسه است.

 

انتهای پیام/د