نجات جان ده ها کودک بیماردر زاهدان / انجام 101 اعمال جراحی رایگان توسط پزشکان جراح اطفال موسسه خیریه محکم در زاهدان

روابط عمومی موسسه محکم :در سه ماهه آخر سال 95 پزشکان متخصص جراح اطفال موسسه محکم در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان تعداد 101 کودک بیمار را بصورت رایگان مورد عمل جراحی قراردادند و 418 نفر را نیز ویزیت نمودند.
بسیاری از این کودکان بیمار در صورت عدم عمل جراحی و درمان قادر به ادامه زندگی نبودند.
موسسه خیریه محکم موسسه ای است ازسال 1384 تاسیس شده و از کودکان بیمار با ناهنجاری های مادرزادی جمایت می کند. این موسسه با همراهی طرح ارزشمند ملی تحول سلامت با دایر کردن شعباتی در شهرستانهای مختلف کشور به ارائه خدمات درمانی به بیماران می پردازد.
مسئولین موسسه محکم در نیمه دوم سال 95 با سفر به استان سیستان و بلوچستان ضمن ارتباط و گفتگو با مسئولین دانشگاه علوپزشکی اهواز و سایر دست اندر کاران حوزه خیرین سلامت اقدام به گشایش شعب محکم در این استان نمودند.
در این استان به دلیل آماربسیار بالای بیماران خصوصا بیماران مبتلا به ناهنجاری های مادرزادی در هفت شهر آن از جمله زاهدان ،زابل ، ایرانشهر ، سراوان ، چابهار ، نیک شهر و کنارک شعباتی از این موسسه دایر و فعال گردید.
در این استان موسسه محکم اقدام به اعزام متخصصین جراحان اطفال بصورت دوره ای نموده که در بیمارستان حضرت علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان مستقر و کودکان بیمار را بصورت رایگان ویزیت و مورد درمان و جراحی قرار می دهند. چنانچه امکان درمان در این استان و بیمارستان مورد اشاره میسر نباشد بیماران با هماهنگی لازم جهت درمان و یا ادامه درمان به استانهای دیگر اعزام می شوند.
شایان ذکر است:تقریبا ۹۹ درصد افراد تحت پوشش موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی از اقشار کم برخوردار و محروم جامعه هستند که به شیوه‌های مختلف و عموما از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی همکار در سراسر کشور به دفتر موسسه معرفی می‌شوند.
همچنین بیش از 35 نوع بیماریهای مختلف با ناهنجاری‌های مادرزادی از جمله هیدروسفالی، نقص مادرزادی قلب، دیابت، نقص‌های ستون فقرات، شکاف لب و کام و مابقی ناهنجاری‌های مادرزادی تحت حمایت‌های درمانی رایگان موسسه محکم قرار دارند.