پزشکان پیغمبران جسم هستند

پزشکان پیغمبران جسم هستند

نماینده مردم استان البرز درمجلس خبرگان رهبری با اشاره به خدمات جامعه پزشکی به مردم گفت: کار پزشکان در جامعه انسانی و اسلامی بسیار ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی موسسه محکم ، آیت الله محسن کازرونی در مراسم تجلیل از پزشکان البرز در بیمارستان مریم گفت: قرآن کریم می فرماید اگر یک نفر کسی را بکشد مثل این است که کل بشریت را کشته است و اگر کسی را احیا ء کند مانند این است که همه بشریت را زنده کرده است.

 
وی ادامه داد: پزشکان پیغمبران جسم هستند و حق ولایت بر ما دارند چرا که ما جسممان را نیاز داریم.

 

آیت الله کازرونی اظهار داشت: پزشکان بستر کار انسانیت را فراهم می کنند زیرا انسان ها باید سالم باشند تا موعظه های دینی را گوش کنند.

 

وی افزود: انبیاء با روح و اندیشه انسان کار دارند، و پزشکان پیغمبران جسم هستند که این بیانگر اهمیت حرفه پزشکی در جامعه انسانی است. عضو مجلس خبرگان گفت: علم در جهان یا علم ادیان است یا ابدان، که پزشکان با علم بدن سروکار دارند و شریف ترین کار مربوط به پزشکان است .

 
وی اظهار داشت : پزشکان و روحانیان در واقع طبیبان جسم و روح هستند و می بایست در کنار یکدیگر قرار گیرند.

 

صلاح الدین دلشاد رئیس بیمارستان و زایشگاه مریم کرج در این مراسم با قدردانی از حضور آیت الله کازرونی در جمع پزشکان استان گفت: مردم کرج به لحاظ امکانات درمانی جزء مظلوم ترین مردم کشور محسوب می شوند ما در کشور برای هر هزار نفر 1.5تخت داریم که در کرج 8دهم درصدتخت وجود دارد.

 

دراین مراسم که شماری از مسئولان استانی و مدیریت شهری کرج حضور داشتنداز تعدادی از پزشکان و کادر پزشکی بیمارستان مریم تجلیل شد.

 

 

 

انتهای پیام/د